Er komt muziek uit het oud gemeentehuis

Geplaatst op 24/08/2026

Ars Musica strijkt neer op de Markt

Twee jaar na de restauratie krijgt het oud gemeentehuis van Assenede een vaste invulling. Muziekschool Ars Musica verhuist haar afdeling Assenede naar het monumentale pand aan de Markt. Zo'n 150 leerlingen volgen er vanaf midden september les. Op zondag 18 oktober volgt een officiële opening met een aperitiefconcert.

Het oud gemeentehuis, door veel Assenedenaren nog altijd het stadhuis genoemd, is sinds 1942 beschermd als monument. Het pand werd gebouwd in 1771, toen het Ambacht Assenede twee bestaande woningen aan de Markt liet verbouwen tot schepenhuis.

In oktober 2022 startte de restauratie, goed voor ruim € 1,5 miljoen, waarvan iets meer dan € 720.000 gesubsidieerd door Vlaanderen. Na negen jaar in de stellingen straalt het gebouw opnieuw en is er eindelijk een plan voor de toekomst.

“Na de heropening van het oud gemeentehuis bleek dat nog een aantal belangrijke zaken verder moest worden afgewerkt. Zo waren bijkomende inspanningen nodig op het vlak van brandveiligheid en toegankelijkheid, en moest ook de functie van het gebouw nog officieel worden aangepast via een openbaar onderzoek. Die procedures hebben de nodige tijd gevraagd”, zegt burgemeester Trees Van Eykeren. “Nu zullen hier kinderen binnenkomen met hun instrumenten onder de arm en vullen gitaren en trompetten het oud gemeentehuis met muziek. Precies wat we voor ogen hadden: een pand dat opnieuw een plek is voor alle Assenedenaren.”

Muziekschool met drie afdelingen

Ars Musica geeft muziekonderwijs in Wondelgem, Zelzate en Assenede. In de afdeling Assenede zijn momenteel zo'n 150 leerlingen ingeschreven, van Kleutermuziek en Muziekkriebels voor de jongsten tot Muzieklabo's voor kinderen en jongeren.

Daarnaast zijn er individuele instrument- en zanglessen, met onder meer viool, dwarsfluit, piano en zang. Ook dat aanbod willen we in Assenede verder laten groeien volgens vraag en aanbod.

Ook muziekkampen, concerten en toonmomenten vinden geregeld in onze gemeente plaats, onder meer in gemeenschapscentrum ‘De Bijenkorf’.

Met de verhuis naar het Oud Gemeentehuis hoopt Ars Musica ook meer jongvolwassenen en volwassenen uit Assenede en omgeving warm te maken om muziek te leren, hun instrument opnieuw te bespelen of hun muzikale kennis verder uit te bouwen.

"We zijn ontzettend blij met het vertrouwen en de steun van het gemeentebestuur", zegt Lieve Willems, die samen met Dominiek Reynaert de school leidt. "Dat we als culturele vereniging onze werking mogen uitbouwen in zo'n prachtig historisch pand, vinden we echt bijzonder. We kijken er enorm naar uit om van het oud gemeentehuis opnieuw een warme, levendige plek te maken waar muziek, ontmoeting en cultuur samenkomen."

Praktisch

  • Op vrijdag 4 september is er een fysieke inschrijfdag in Assenede. Meer info en inschrijven via www.muziekschoolarsmusica.be.
  • De individuele lessen starten in de week van 14 september, de groepslessen in de week van 21 september.
  • De officiële opening volgt op zondag 18 oktober met een aperitiefconcert van het Tieme Reynaert Quintet. Iedereen is dan welkom om het gerestaureerde gebouw en zijn nieuwe bewoners te ontdekken.

Het oud gemeentehuis vind je op Markt 4. De ingang voor de muziekschool is via de Stadhuisstraat, aan de achterkant.

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies Maak op tijd een afspraak

Maak op tijd een afspraak!

De komende jaren vervangen duizenden Assenedenaren hun identiteitskaart. Het is extra druk aan de loketten.

Maak op tijd een afspraak