’t is weer carnaval

Geplaatst op 13/02/2023

Assenede maakt zich op voor reuzen-editie

Van woensdag 15 tot en met zondag 26 februari viert Assenede carnaval. Na twee coronajaren een moment waar heel wat carnavalisten reikhalzend naar uitkijken. De stoet op zondag wordt extra speciaal, met nieuwe outfits voor onze reuzen Diederik en Eglantina.

Assenede maakt zich opnieuw op voor carnaval. Nergens anders in het Meetjesland leeft carnaval harder dan in onze gemeente. Getuige daarvan de vele initiatieven die ook dit jaar op het programma staan. Zo kunnen carnavalsgekke inwoners rekenen op een Zottenstoet en aansluitende Zottenkoers, de legendarische Sloezenmaandag, een scholenoptocht, twee kindercarnavalbals en nog veel meer. De Werkgroep Carnaval hoopt alvast op een onvergetelijke editie, met het absolute hoogtepunt de stoet op zondag 26 februari. Met een 30-tal ingeschreven carnavalswagens belooft het opnieuw een topeditie te worden. Carnavalsgroepen en deelnemers voor de reclamestoet die nog wensen in te schrijven voor de stoet kunnen nog inschrijven tot en met dinsdag 21 februari via werkgroep@carnavalassenede.be.  

Nieuwe outfit

Carnaval wordt dit jaar overigens extra speciaal. En daar hebben onze Asseneedse reuzen alles mee te maken. Zo kregen reuzen Diederik en Eglantina elk een nieuwe outfit aangemeten en zullen ze die voor het eerst showen tijdens de stoet op zondag 26 februari. Een spannend moment voor alle carnavalisten, maar vooral ook voor de scholieren uit onze gemeente die de kostuums als onderdeel van een wedstrijd mochten ontwerpen.

Oproep

Om van carnaval één groot feest te maken, lanceert de Werkgroep Carnaval een oproep naar alle inwoners van Assenede om tijdens de carnavalsperiode (van 15 tot en met 26 februari) hun gevels en/of ramen te versieren in het carnavalsthema.

Programma


Woensdag 15 februari
Opening Carnaval Assenede in LDC De Piramide (11.45 uur) en Cafetaria WZC Sint-Jozef (14.30 uur).

Vrijdag 17 februari

Scholenoptocht vanaf Diederikplein doorheen het centrum, 14.00 uur.

Stravetietenfuif, De Phonograaf, 21.11 uur.

Zaterdag 18 februari

Kindercarnaval met optocht en verkiezing, Zaal Germinal, 14.11 uur

Overwinningsbal Prinses Sarah I met DJ Pascal, Café Cambrinus, 21.11 uur

Zondag 19 februari

Huldiging Reuzen op het plein voor het gemeentehuis, 10.30 uur.

Aanstelling Prinses Sarah I op het gemeentehuis voor genodigden, 11.11 uur.

Zottenstoet en zottenkoers, start aan Hoogstraat, 18.11 uur.

Maandag 20 februari

Kindercarnaval Werkgroep, in de sporthal, 13.11 uur.

Kaarten en teerling gepensioneerden, zaal Germinal, 14.11 uur.

Legendarische Sloezenavond, inschrijven zaal Germinal, 20.11 uur.

Zondag 26 februari

Reclame- en carnavalstoet in de Asseneedse straten. Aanvang 14.30 uur.

Overdracht sleutel Prinses Sarah I aan de Schepen, zaal Germinal, 19.30 uur.

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies